V Olimpiada Sportowa Wieprz 2004

Ateny w gminie Radziechowy-Wieprz

Jeszcze nie dotarł Ogień Olimpijski do Aten a w Naszej Maleńkiej Ojczyźnie jaką jest przepiękna Żywiecczyzna zapłonął Olimpijski Znicz i pofrunęło ponad 500 gołębi niosąc światu przesłanie pokoju i dając hasło do rozpoczęcia igrzysk niemal z kilkuset lat p.n.e. Bowiem na murawie pojawiły się mitologiczni Bogowie: Posejdon – władca mórz i jego atrybut trójząb, Prometeusz – Bóg ognia, Demeter – Bogini urodzaju jej wizytówka to maki, Atena – Bogini mądrości – oznaka wianki, Hermes – Posłaniec Bogów – insygnium kapelusz podróżny, uskrzydlone sandały, Hefajstos – Bóg kowal – atrybut młot i obcęgi, Dionizos – Bóg wina, zabawy oraz odradzającej się przyrody wyróżnik – winogrona oraz Syzyf i jego parametr toczący kamień.

Wszystkie Bóstwa w które wcielili się nauczyciele ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wieprzu otoczone były przez przydzielonych zawodników i towarzyszących im opiekunów – uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wieprzu.
A i konkurencje były iście boskie czyli wyścigi rydwanów, wizyta w Hadesie, toczenie beczek, przepiękny bieg z pochodniami, pięta Achillesa, napój bogów, koszula Dejaniry czy toczenie piłki przez Syzyfa.

Nie miejsca i nie wyniki były ważne, ale przede wszystkim dobra zabawa. Główna inicjatorka igrzysk i prowadząca imprezę Jadwiga Klimonda, zadbała o to, by każdy z uczestników choć przez chwilę mógł poczuć się wyjątkowo. Każdy zawodnik był gorąco dopingowany przez wszystkich zgromadzonych, którzy głośno skandowali jego imię. Zawodników było wielu, ponad dwustu. Przyjechali z Węgierskiej Górki, Bielska-Białej, Pewli Wielkiej, Żywca, Pietrzykowic. Sporą reprezentacje wystawił również gospodarz igrzysk – Stowarzyszenie Dzieci Serc z Wieprza. Na wszystkich czekały nagrody i medale, których przygotowano kilkaset oraz pyszny żurek ugotowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Wieprza.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Dzieci Serc z Radziechów;
Wydział Kultury i Sportu przy Starostwie Powiatowym w Żywcu;
Koło Gospodyń Wiejskich – Wieprz;
Nauczyciele pracujący w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wieprzu;
Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wieprzu
LKS-Wieprz;
OSP-Wieprz;
Koło Hodowców Gołębi – Wieprz;
Prywatni sponsorzy;

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments