2 kwietnia 2019 r. w XIV rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II Tradycyjnie u stóp Krzyża Jubileuszowego na górze Matysce Zapłonie “Płomień Pamięci”

Wielu zadaje pytania:

–  po co jeszcze podtrzymujecie te obchody?

–  po co aż taka oprawa? bo i zapalone znicze wzdłuż drogi główniej przez Radziechowy  

   oraz wzdłuż drogi na Matyskę tzw. ,,Droga Światła”  Msza Św. Droga Krzyżowa, ognisko? I to aż do 21;37!

– a przecież 2 kwietnia będzie w naszej parafii zakończenie rekolekcji wielkopostnych – więc po co dwa razy chodzić na Mszę Św.?

Pytania, zarzuty. Może i drwina… a po co? Już nie trzeba…

Odpowiedź jest prosta:  Bo całym sercem kochamy św. JP II i jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za dar Jego życia. A gdzie lepiej podziękujemy za to wielkie szczęście jak nie na szczycie góry i dodatkowo pod rozpiętymi ramionami krzyża? Każdy z nas jeszcze słyszy słowa Papieża Polaka:  ,,Góry są wyzwaniem, góry prowokują człowieka, istotę ludzką, młodych i nie tylko młodych do dokonania wysiłku w celu zwyciężenia samego siebie” lub ,,W górach niknie bezładny zgiełk miasta, panuje cisza bezimiennych przestrzeni, która pozwala człowiekowi wyraźniej usłyszeć wewnętrzne echo głosu Boga”.

Tak więc pełni radości, zaraz po błogosławieństwie przez Ks. rekolekcjonistę, wyruszymy na Matyske.  Czy tradycyjnie drogę tego wieczora rozświetlą liczne lampiony zapalone prze mieszkańców Radziechów? Czy młodzież, ministranci i Stowarzyszenie Dzieci Serc, zapalili ponad 400 lampionów wzdłuż Golgoty Beskidów? A jeśli ktoś zapyta skąd będą mieli na to pieniądze? Przecież to duża kwota! Odpowiemy; spokojnie lampiony będą z odzysku – zebrane z wysypiska na cmentarzu, a wkład nie jest znów aż taki drogi. A jaki efekt! Ile radości i jak młodzież będzie pamiętała tę pracę.

Program uroczystości;

19:50 zbiórka przy I stacji Golgoty Beskidów

20:00 Droga Krzyżowa

20:45 Msza św.

21: 37:30 Zapalenie ,,Płomienia Pamięci” tzw. ,,Ognia Lolek” odśpiewanie ,,Barki”

Wracając, pełni radości znów będziemy się zastanawiać czy to już ten czas? Bo przecież św. JP II powiedział: ,,Pilnujcie mi tych szlaków, ja tu jeszcze przyjadę w spokojniejszym czasie”.

Do zobaczenia 2 kwietnia nie może cię zabraknąć

Historia Płomienia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments